YANGIN SİGORTALARI

1- AKKONUT  PAKET SİGORTASI

Aksigorta, evinizi ve içindeki tüm eşyaları her türlü tehlikeye karşı güvence altına alan geniş kapsamlı bir sigorta sistemi sunuyor… AKKonut  Paket Sigortası.

AKKonut  Paket Sigortasıyla Yangından Su Baskınına, Hırsızlıktan Depreme kadar geniş kapsamlı teminatlar ile bir tek poliçede konutunuzu birçok tehlikeye karşı güvence altına alabilirsiniz.

Standart teminatlar:

Yangın, Yıldırım, İnfilak, Hırsızlık, Grev, Lokavt, Kargaşalık, Halk Hareketleri, Kötü Niyetli Hareketler ve Terör, Sel ve Su Baskını, Hava ve Kara Taşıtları Çarpması, Dahili su, Duman, Fırtına, Kar Ağırlığı, Yer Kayması, Enflasyon, Müşterek Mahaller Teminatı, Eşyanın başka bir adreste bulunması teminatı , Enkaz Kaldırma Masrafları, Kiracı Tarafından Yapılan Boya Badana Teminatı, Yakıt Sızmalarının Doğrudan Sebep Olacağı Zararlar, Ev Eşyaları için Kazaen Kırılma, Ferdi Kaza Sigortası, 3. Şahıs Mali Mesuliyet, Özel Spor Ekipmanları Sigortası, Hukuksal Korunma Sigortası, , Taşınma Masrafları Kira Yardımı ve Deprem Sonrası Ev Eşyalarının Kurtarılması Masrafları, Elektrik Hasarları,
Sigortalı eşyaların konut dışında bulunması,Sigortalı konutta bulunan Misafirlere ait eşyaların da hasar görmesi,Binanın Sabit Tesisatı için Hırsızlık, Müstakil Evlerde Açıktaki Ağaç ve Süs Bitkisi Teminatı, Bina ve Ev Eşyaları için Yeni Değer Klozu, Akkonut yardım ve Acil Tıbbi  Yardım ve Geo-Coding Destekli Ambulans Sistemi.

İsteğe Bağlı Ek Teminatlar:

Deprem ve Yanardağ Püskürmesi, Deniz Taşıtları Çarpması, Cam ve Ayna Kırılması, Elektronik Cihaz Sigortası,Yangın ve İnfilak Mali Mesuliyet.

AKSİGORTA KONUT YARDIM

"Akkonut Yardım", konut sorunlarınız için her an yanınızda. Günde 24 saat, yılda 365 gün. Su ve Elektrik Tesisatı Arızaları, Cam Kırılmaları ve Anahtarla ilgili acil sorunlarınıza hemen çözüm getiren "Akkonut Yardım", her an konutunuzun yardımına hazır.

Akkonut Yardım Hizmeti için 444 27 27 numaralı Hizmet Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Su tesisatı : Sigortalı konutun su vanasından Sigortalı konutta veya musluklara kadar olan tesisatında ona bağlı birimlerde arıza olması halinde geçerlidir.

Elektrik : Elektrik tesisatındaki arıza veya hatalar nedeniyle elektrik enerjisinin kesilmesi halinde geçerlidir.

Anahtar : Anahtarın kaybolması, bozulması, çalınması veya herhangi bir arıza nedeniyle kilidin kullanılamaz hale gelmesi ve eve girebilmenin mümkün olmaması halinde geçerlidir.

Cam işleri : Konutun dış cephesinde bulunan camların kırılma veya çatlama yoluyla hasar görmesi halinde geçerlidir.

ACİL TIBBİ YARDIM ve GEO-CODING DESTEKLİ AMBULANS SİSTEMİ

"Acil Tıbbi  Yardım" hizmeti günde 24 saat, yılda 365 gün sizin yanınızda.

Acil Tıbbi Yardım Hizmeti için 444 12 12 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Acil sağlık hizmetleri : Eğitimli sağlık ekipleri tarafından, ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma ve benzeri durumlarda olayın meydana gelmesini takip eden erken dönemde, tıbbi araç ve gereç desteği sunulur.

Acil kara ambulans hizmeti :Medline Acil Sağlık Hiz. San.ve Tic. A.Ş. tarafından anlaşmalı hekim ve/veya sağlık kuruluşlarına bağlı ambulanslarla hizmet verilir.

Acil hekim hizmeti : Hastaya ilk etapta hekim gönderilerek (Ambulansın ulaşması güç durumlarda) müdahale yapılması ve en yakın donanımlı sağlık merkezine ulaşımı sağlanır.

Acil ilaç ve sarf malzemesi : Medline Acil Sağlık Hiz. San.ve Tic. A.Ş. tarafından hastaya, acil müdahale halinde bedelsiz olarak ilaç ve rutin malzemeleri kullanılır.

Medikal bilgi köprüsü : Hasta, tedavi kurumu (hastane ve benzeri kurum) ambulans, hasta yakını ve/veya hekimi arasında bilgi iletişimi kurulur.

Geo-coding Destekli Ambulans Sistemi: Sağlığınız için büyük önem taşıyan bir yenilik Aksigorta ile Türkiye’de: Geo-coding destekli ambulans sistemi ile ev telefonunuzdan 444 12 12 no.lu telefonu aramanız yeterlidir. Uydu bağlantısı sayesinde bulunduğunuz nokta otomatik olarak tesbit edilir. Tek kelime söylemeseniz bile, sizinle ilgili tüm sağlık bilgileri online olarak ambulans hekimine iletilir. Kişisel sağlık durumunuz ve olası ihtiyaçlarınız düşünülerek size özel ambulans anında hazırlanır ve en kısa sürede ambulans evinizin kapısına gelir. (*)

(
*) Şimdilik İstanbul, Ankara ve İzmir’de bu hizmet verilmektedir.

3- İŞYERİ PAKET SİGORTASI

Aksigorta, işyerinizi ve içindeki tüm malzemelerinizi her türlü tehlikeye karşı güvence altına alan geniş kapsamlı bir sigorta sistemi sunuyor... Aksigorta İşyeri Paket Sigortası.

İşyeri Paket Sigortasıyla Yangından Su Baskınına, Fırtınadan Yer Kaymasına kadar geniş kapsamlı teminatlar ile bir tek poliçede işyerinizi birçok tehlikeye karşı güvence altına alabilirsiniz.

Standart teminatlar:

Yangın, Yıldırım, İnfilak, Hava ve Kara Taşıtları Çarpması, Dahili Su, Duman, Fırtına, Yer Kayması, Kar Ağırlığı ve İşyeri Yardım.

İsteğe Bağlı Ek Teminatlar:

Deprem ve Yanardağ Püskürmesi, Hırsızlık, Grev, Lokavt, Kargaşalık, Halk Hareketleri, Kötü Niyetli Hareketler ve Terör, Sel ve Su Baskını, Enflasyon, Cam Kırılması, Yangın, İnfilak Mali Sorumluluğu, Kira Kaybı, Hasar nedeni ile yapılacak İşyeri Değişiklik Masrafları, Elektronik Cihaz Sigortası, Makine Kırılması Sigortası.

AKSİGORTA İŞYERİ YARDIM

Bizim misyonumuz sigortalılarımızın her zaman ve her koşulda yanında olmaktır. Yılın 365 günü 24 saat yurt genelindeki yaygın çalışma ağımızla şimdi de iş yerleriniz ile ilgili acil sorunlarınıza çözüm getiriyoruz. "Aksigorta İşyeri Yardım", yıllarca biriktirdiğiniz emeklerin korunması için bir telefon kadar yakın sizlere.

İşyeri yardım hizmeti için 444 27 27 numaralı Hizmet Merkezi’ni arayabilirsiniz.

Tesisat :İşyerinizin bulunduğu binadaki bilumum sabit tesisat üzerinde meydana gelebilecek kırılma ve sızıntılar için sigortalı bu teminattan yararlanabilir.

Elektrik :
İşyerinize ait elektrik sigortasından başlayıp elektrik anahtarına kadar olan tesisatta meydana gelebilecek kısa devre ve bunun işyerine ait diğer elektrik tesisatlarına vereceği zararlar bu teminata dahildir.

Cam İşleri : İşyerinin dış cephesini saran camların kırılması veya çatlaması sonucu oluşan hasarlar teminat kapması içerisindedir.

Anahtar : Kaza veya hırsızlık sonucu kilitte meydana gelen hasarlar işyerine ait anahtarların çalınması veya kaybolması sonucu işyerine girilememesi durumları teminat kapsamı dahilindedir.

Ambulans Hizmeti : Sigortalının hastalanması veya yaralanması durumunda Sigortalının tıbbi merkezlere veya bir hastaneden diğerine nakli teminat kapsamı dahilindedir.

Güvenlik Hizmeti : İşyerinin kullanılamaz duruma gelmesi durumunda işyerinin güvenliği güvenlik şirketi tarafından sağlanacaktır.